Kuba

Kuba - Varadero

Kdo zavítá na Kubu a chce zde prožít dovolenou v rytmu kubánské hudby, neměl by minout letovisko Varadero.

Kuba Varadero
Kuba - letovisko Varadero láká azurovými vodami Karibiku.

Moderně vybavené hotely, kvalitní služby, nádherné pláže plné bělostného písku a čisté vody moře, to vše a mnohem víc nabízí turistům největší turistické středisko na ostrově Kuba, kterým je Varadero.

Turistická destinace Varadero představuje ideální místo pro rodiny s dětmi i příznivce vodních sportů, mezi které patří potápění, šnorchlování, plachtění a paragliding. Po celé délce letoviska je zajištěna doprava místním turistickým shuttle busem nebo taxi, které zde zastupuje především mezi turisty oblíbená flotila amerických vozů z padesátých let.

V blízkosti letoviska Varadero čekají na návštěvu milovníků historie a historických stavebních skvostů koloniální města Matanzas a Cárdenas s řadou památek.

Varadero je tvořeno poloostrovem — úzkým, 25km dlouhý výběžkem pevniny do moře, který je lemovaný bělostnými plážemi a zastavěn množstvím hotelů. Díky své poloze v blízkosti Havany, náherným písčitým plážím a azurové modrému moři se již od počátku minulého století stal cílem turistů, kteří sem přijíždí z celého světa. Po období revolučního úpadku získává dnes Varadero zpět svůj někdejší věhlas.

Další turistické cíle:

Cayo Coco je ostrov v blízkosti břehů Kuby.

Kuba - navigace

Bělostné pláže Karibiku a kubánské rytmy znící ze všech stran, to je letovisko Varadero, výkladní skříň, kterou Kuba nastavuje světu.


Kuba je tropická latinskoamerická země.