Kuba

Provincie Granma

Provincie Granma se nachází na jihovýchodě ostrovního státu Kuba. Hlavním městem provincie je město Bayamo.

Provincie Granma je jedním z hlavních míst, která jsou nejužším způsobem spjata s kubánskou revolucí, a právě proto byla později pojmenována po legendární jachtě revolucionářů. Je také jedinou kubánskou provincií, která nebyla pojmenována stejně jako její hlavní město.

Hlavním městem provincie je Bayamo, které se nachází v severní části pohoří Sierra Maestra a má asi 240 tisíc obyvatel. Město vešlo do učebnic dějepisu v roce 1868, kdy se tu odehrála bitva, ke které došlo během boje za nezávislost ostrova Kuba.

V provincii byl zřízen Národní park Desembarco del Granma. Rozkládá se na ploše 26 180 ha a patří k němu i 6 287 ha vodních ploch. Naleznete zde systém mořských teras, největší a nejkrásnější na celém ostrově Kuba. Krajina přímořských oblastí s mnoha vodními plochami a různými úrovněmi terénu skýtá nádherný pohled na přírodní krásy Kuby.

Další články:

Cayo Coco se nachází v souostroví Jardines del Rey.
Pěstování cukrové třtiny a výroba cukru na Kubě má kořeny stovky let v minulosti.
Varadero se nachází v severní části ostrova a hlavní město Havana je od něj vzdáleno 141 km.
Kuba získá letadla An-158, v roce 2013 budou dodána další dvě.
Zátoka Guantánamo leží v jižní části Kuby. Jmenuje se podle severněji položeného města Guantánamo.


Kuba - navigace

Provincie Granma se geograficky člení na dva navzájem velmi odlišné regiony. Východní část provincie hraničí se zálivem Guacanayabo a západ zahrnuje velkou část pohoří Sierra Maestra.


Tyto stránky používají cookies, jak jsou využívána vaše data.